Parish Council - the results are in for the Skegness area elections
Burgh le Marsh
Susan Anita Jane Blackburn – elected;
Lisa Bloomfield – elected ;
Andy Cooper;
Neil Douglas Luther Copper, Independent – elected;
Pauline May Cooper, Independent – elected;
Graeme Lee Driver, Independent;
Victoria Kelly Driver, Independent – elected;
Michael Greenhalgh – elected;
David John Hartley – elected,
James Moss – elected,
Pat Phillips – elected;
Sally Puddephatt,
Christopher James Sanderson – elected;
Mandy Wills – elected;
Colin Wright – elected.
Croft
Susan Anita Jane Blackburn, Conservative Party – elected;
Gavin George Bowser, Farm Manager – elected;
Neil Douglas Luther Cooper;
Ann Coxall, Conservative Party – elected;
Sid Dennis, Conservative Party – elected;
Neil Edward Dowlman – elected;
Carl Drury, Conservative Party – elected;
Eric Gordon Peacock – elected;
Peter Henderson Vokes – elected.
East Keal
Geoffrey Charles Boxer – elected;
Dennis Henry Cooper – elected;
Heather Edwards – elected;
Alan Raymond Goddard- elected;
Lynn Kemp – elected;
Graham Pearson – elected;
Grahame Smith
Tim Wrisdale – elected.
Skegness Clock Tower
Ann Coxall, Conservative Party;
Malcolm Gabbitas, (SUDS) – elected.
Skegness St Clements
Mark Crawford Anderson, Labour Party – elected;
Susan Anita Jane Blackburn, Conservative Party;
Simon Claxton, (SUDS) – elected;
Neil Douglas Luther Cooper, Conservative Party;
Richard Cunnington, (SUDS) – elected;
Mark Vincent Dannatt, (SUDS) – elected;
Sid Dennis, Conservative Party – elected;
Carl Drury, Conservative Party;
Adrian Findley, (SUDS) – elected;
Dave Frankis, (SUDS);
Barry Mellors, Conservative Party;
Ally Miller-Ross, Conservative Party;
Lynn Miller-Ross, Conservative Party;
Sarah Staples-Findley, (SUDS) – elected;
Nick Walton, Labour Party;
Joe Wright, (SUDS).
Skegness Winthorpe Ward
Pete Barry, (SUDS) – elected;
Jason Boswell (SUDS)
Danny Brookes, (SUDS) – elected;
Trevor Burnham, (SUDS) – elected;
Robert Colley, (SUDS);
Kevin Evans, Labour Party;
Phil Gaskell, Green Party;
Carl Stuart Macey, Conservative Party – elected;
Fay Macey, Conservative Party;
Steve O'Dare, Conservative Party – elected.
Skegness Woodlands Ward
Jimmy Brookes, (SUDS) – elected;
Paul Collins, Labour Party – elected;
Dick Edginton, Conservative Party – elected;
Dan Kirk, Conservative Party – elected;
Steve Kirk, Conservative Party – elected;
Hayley Peace, (SUDS);
Sue Royal, (SUDS) – elected;
Julie Sadler, Conservative Party – elected;
Tommy Stevens, (SUDS);
Paul Les Nonains Sutton, (SUDS);
Tony Tye, (SUDS);
Bob Walker, (SUDS);
Steve Walmsley Conservative Party;
Colin Wright, Conservative Party;
Donna Young, (SUDS).